Milujete matcha čaj? Miesta, kde si ho môžete dať v rôznych kombináciach

Milujem matcha, to ste si asi už všimli. Už je to pár rokov, kedy som sa do tejto chute, farby, antioxidantov v jednom zamilovala a tento stav trvá dodnes.

Počas našej  výzvy so zeleným čajom, na ktorej si fičíme v Healthy Slovakia, sa ma takmer všetci pýtate ako sa vyzbrojiť Tegreen zásobami, kde si matchu kúpiť alebo skúsiť.

A pretože som zároveň potrebovala vyriešiť moje večné dilemy, kde sa ísť posadiť, pracovať a mať svoj pokoj mysle, sama sebe som si zadala v hlave úlohu, že budem vyhľadávať miesta, kde mi dajú matcha čaj a ja sa dostanem do svojej tvorivej hladiny.

Mám obrovskú radosť, že v Bratislave sú matcha positive miesta, ktorých pribúda a preto som sa rozhodla, že si to uložím pre seba aj pre vás tu na blog a urobím si taký zoznam, ktorý budem pravidelne aktualizovať, verím, že aj s vašou pomocou.

Možno sú tu dokonca aj takí, ktorí ani netušia ako matcha chutí alebo ste si prvýkrát príliš nepochutili a dali by ste sa ešte raz nahovoriť, tak aj vás pozývam navštíviť “zuzkabuska matcha approved places”.

Na všetky matcha dobrotky som sa pozvala sama, resp. milujem nezávislosť v rozhodovaní sa bez úplatkov a nátlakov. Tak dúfam, že to budete aj tak brať.

CHILL OUT GARDEN

Moja prvá zdokumentovaná návšteva bola v čajovni Chillout Garden. BIO ceremoniálna matcha urobila DOJEM, až taký, že som si zabudla zapísať cenu. Super miesto aj na rande inak!

Podarilo sa mi vypátrať, že cena je 3,90€ a že na výber máte aj studený drink Matcha Booster, buď v kombinácii s Aloe Vera alebo s ananásovým džúsom. Tam je cena za 0,4l tiež 3,90€.

CENTRUM RAFAEL

Centrum Rafael mám hneď za rohom a keďže som tam občas chodievala cvičiť, tak som si pamätala, že som tam zahliadla v ponuke aj matchu. V ponuke majú teplý alebo studený zalievaný matcha čaj s možnosťou pridania chia semienok v cene okolo 2€. Nečakajte však, že si pri ňom oddýchnete (jedine ak ste rodič), lebo v centre je neustále rušno a všade sú malí človiečikovia, ktorí sú tu stálou klientelou vďaka ich skvelému programu pre deti.

URBAN HOUSE

V mojej bratislavskej matcha sérii by som nemohla vynechať Urban House a ich matcha cappucino, čo je vždy pre mňa kvalitné lákadlo. Urobili mi aj srdiečko nech sa mi lepšie pracuje, sú super!

SAKURA TEABAR

Tí, ktorí ma poznajú vedia, že táto čajovňa Sakura Teabar je miesto, kde si plánujem svoje pracovné aj súkromné stretká. Mám to tam veľmi rada, pretože keď chcem pracovať, tak sa posadím k oknu, aby som mala svetlo a objednám si úžasné a sladučké zelenočajové matcha latte. A keď chcem príjemnú a tichú atmošku na pokec, tak zídem o poschodie nižšie a objednám si to isté, lebo matchi neodolám.

BIOBAR VITARIÁN

Toto miesto je pre mňa OBJAV ROKU. Išla som od kaderníčky a do oka mi padol presklenený nový bar s rýchlym chutným občerstvením pre vitariánov a vegánov a flexitariánov , ktorí majú radi chutnú, príťažlivú a zdravú stravu. Áno, to mám najradšej a BioBar Vitarián ma očaril v každom smere. Potrebovala som sa “len” najesť , ale keď som zistila, že majú aj matcha latte (3,90€) a rýchlu wifi, tak som hneď vedela, že tu budem tráviť svoj čas pravidelne.

FOXFORD

Aj do Foxfordu sa chodievam s notebookom pravidelne zašívať. To prostredie mi svojim spôsobom pripomína vysokoškolské časy , veľa kníh, študentov, intelektuálov a matcha latte (3,20€). Vždy skvelá voľba!

AVRA KEHDABRA

… a bol predo mnou tento matcha krém s jahodami! (2,90€) Avra Kehdabra je literárna čajovňa na Grösslingovej, ktorá vám pripomenie, že aj v tejto uponáhľanej dobe môžete spomaliť, naladiť sa na matcha frekvenciu a v kľude byť sám so sebou (alebo v mojom prípade s notebookom). Nechápem ako to tam robia, ale pracuje sa mi tam neskutočne efektívne!

FIVE POINTS BRATISLAVA

“Dobrý deň, máte niečo s matcha čajom?”

“Máme limonádu.”

“Ó, super, dáme si!”

Takto nejak som objavila Matchabata vo Five Points Bratislava. A zistila som, že objavovať ma takéto miestá baví čím ďalej tým viac …

STARBUCKS

Myslím, že som v Starbucks ešte neskúsila nič iné okrem Matcha latte… Som verná tejto jedinečnej chuti a musím povedať, že ich receptúra je veľmi lahodná (rozumej sladučká).

MATSU PREMIUM TEA & COFFEE

Matsu premium tea & coffee nie je len o dobrej káve, ale aj o kvalitných a zdravých čajoch. Jedným z nich je aj Matcha ,zelený čaj, bohatý na antioxidanty, vitaminy a minerály. Nová kaviareň na Špitálskej pôsobí ako taký teleport – do Japonska alebo iného metropolitného mesta. Vyzerá aj chutí to tam ozaj dobre.

GOIO FRESHGALLERY CAFE

Ak milujete matcha čaj ako ja a vždy na otázku čašníčky “Čo si dáte?” odpoviete “A máte niečo s matcha čajom?”, tak vás poteším, pretože ako praví matcha lovers nepohŕdnete ani matcha limonádkou. Takú som našla aj v Goio Freshgallery Cafe v Petržalke.

PRAKRITI

Moje obľúbené matcha latte s mandľovým mliekom som si dala aj v bistre Prakriti v Petržalke. Milujem miesta, ktoré ma vedia prekvapiť a pohltiť svojou atmosférou. Na takých miestach sa chcem stretávať s priateľmi alebo pracovať a uniknúť z hektiky, tvoriť… Viete si predstaviť dokonalejší office? Nájdete tam zdravé a chutné menu inšpirované ajurvédou spolu s lahodnými nápojmi a čajmi. Ale hlavne tam nájdete jogové štúdio a skvelé hodiny jogy. Takže po práci a skvelom matcha čaji šup cvičiť…

FACH Bratislava

FACH je reštaurácia s naturálnou kuchyňou, bar, kaviareň s pekárňou a zdravé džúsy a MATCHA latte pod jednou strechou. Ak ste z môjho fachu online podnikateľov, verím, že sa z tohto môjho rozšírujúceho zoznamu “matcha” miest tešíte rovnako ako ja. Som pyšná, že v našom hlavnom meste sú takéto úžasné miesta ako je FACH, ktorý ide zeleným príkladom a ukazuje, že sa dá podnikať v súlade so zdravou planétou.

STREET FOOD & CAFE POSSONIUM

Táto nová kaviarenská oáza a street food priestor na Kýčerského ulici blízko Trhoviska Žilinská je presne to, prečo mám rada túto našu Bratislavu a mladých ľudí, ktorí ju robia atraktívnou vďaka kvalitným gastro projektom. Z pohľadu online podnikateľky, ktorá má často tendenciu tvoriť a meetingovať v exteriéri, Street Food & Cafe Possonium  je na to ako stvorené!

Sadnem si na priedomie alebo dovnútra, dajú mi fajnové jedlo, matcho smoothie (s kokosovým mliečkom – ich vlastná receptúra, choďte vyskúšať) a vychutnávam si, že môžem takto pracovať.

Prajem si nech Bratislava a môj aj váš biznis kvitne!

JUICE FACTORY Bratislava

Poctivo hlásim ako som vám sľúbila, že som objavila ďalšie miesto Juice Factory Bratislava (v Starom meste ako idete smerom od SND, pri Čumilovi), kde si viete dočapovať vitamíny a energiu. Ja som zvolila ako inak matcha shot.

BALANS BISTRO

Moja láska k veganizovaným jedlám ma priviedla na pracovný obed do Balans bistra. Keď som zbadala, že majú aj matcha latte s mandľovým mliekom, potešila som sa pretože okrem toho, že som sa vynikajúco napapala, rozrástol sa aj môj “Bratislava matcha places” zoznam.

COFEESHOP COMPANY

Ja mám najbližšie na prácu Coffeeshop Company v BC Rosum, ale pobočiek majú veľa a keďže ide o sieťového hráča, tak matcha menu majú rovnaké. Je to také moje lákadlo, lebo tam väčšinou nie je poobede až tak veľa ľudí, zopár biz dohadovačov a ja pri šálke matcha latte.

HOLLERUNG / MODRA – HARMÓNIA

Do Modry chodievame pravidelne, pretože máme toto miesto veľmi radi. Takže tento kaviarensky objav v Harmónii (ako sa volá časť Modry) sme pri našej rekreácii nemohli vynechať. A moje srdce zaplesalo, keď som na tabuli zbadala, že majú aj bezlaktózové matcha latte.

PÁN KRÁLIČEK PRIESTOR

Pri práci ma pekne zahrialo aj matcha cappucino u Králička.  Pondelky vôbec nie sú zlé, keď si môžete zobrať laptop do obľúbenej kaviarne, sŕkať kapučínko a sústredene pracovať alebo meetingovať s nejakými mojimi ľuďmi.

LA DONUTERIA

Love At First Bite v obľúbenej La Donuteria Bratislava. Ak ste nevedeli, tak La Donuteria priniesla poctivé, domáce, handmade donutky už aj na Slovensko!

A mne sa veľmi páčila aj táto ich originálna ponuka – zelený čaj MATCHA s mandľami, chia semienkami a čoko lupienkami. Stojí to za to experimentovať v gastre, pretože my sa potom radi do takýchto matcha positive prevádzok vraciame.

KOUN

V letnom období nemôže chýbať ani matcha zmrzlina. Rada si ju robievam sama podľa tohto receptu. Ale neobídem ani najlepšie gelato v meste Koun. Len pozor, nie je to ich stála ponuka, aby ste sa zbytočne neprehnali.

MANDLA COFFEE

Tekutý matcha komfort som objavila aj na Žižkovej ulici v Mandla Coffee (Zuckermandel). To znamená čas iba pre mňa, moje myšlienky, nápady a môj malý laptop biznis.

Zobrala som tam aj môjho manžela a ten bol očarený viac než ja orieškovými power balls a power kávou s kokosovým olejom, ktorá naozaj šlapala. Choďte si aj vy dať matchu alebo kávu, posadiť sa do okna a len tak rozjímať.

BLACK

black. je viac ako malá kaviareň. Majú tam samozrejme miesto aj pre matcha komunitu.

Fotku som stihla ešte pred tým ako dorazila moja spoločnosť, ktorá si objednala to isté a zhodli sme sa, že domáce orieškové mliečko a vanilkový sirup dodal matcha čaju nezameniteľnú chuť, ktorú si budem musieť chodiť pripomínať.

Zastavíte sa aj vy?

〰️ Gorkého 15
〰️ Staromestská 3

POWERLOGY SPACE&COFFEE

Nebyť toho, že sa nám minuli Powerlogy zásoby, tak aj zabudnem na to, že som bola tejstnúť aj matcha capuccino s mandľovým mliekom v prevádzke Powerlogy space&coffee, ktorá slúži ako kaviareň, miesto pre osobné odbery objednávok z eshopu a miestom pre organizáciu inšpiratívnych prednášok a eventov. Je to miesto (nielen) kávových šmakov, tým že sa priestor nachádza v biznis centre, tak sa to tam hmýri manažérmi, ale majú aj detský kútik. V zmysle ich hesla EAT SMART – FEEL GREAT odporúčajú moje vycibrené matcha chuťové poháriky.

Publikované
Kategorizované ako Recepty