Zelené halušky v jemnej omáčke

Zelené halušky v jemnej omáčke podávame s hlávkovým šalátom. Rada Ak do vriacej vody pridáme pár kvapiek olivového oleja, halušky sa nezlepia a získajú ešte jednu osobitnú arómu. Pri zamiešavaní syra mascarpone dávame pozor, aby nebola omáčka príliš horúca. Syr sa môže zraziť – to znamená, že jeho pevná časť sa oddelila od tekutiny. Malé… Pokračovať v čítaní Zelené halušky v jemnej omáčke

Cestoviny a lá Bolognese

Hotovou omáčkou polejte uvarenú cestovinu a podávajte s nastrúhaným parmezánom. Rada Mäso na omáčku zomeľte raz s nástavcom so širokými otvormi. Malé tajomstvo Kuracie pečienky pridajte pred koncom varenia, aby neboli príliš suché a aby omáčke dodali dostatočnú arómu. Poznámka Tento pokrm môžete aj zmraziť. Zmrazovanie: Omáčku a lá Bolognese pripravte podľa receptu, (ale bez… Pokračovať v čítaní Cestoviny a lá Bolognese

Šalát s čerstvým syrom

Do šalátu môžete pridať aj inú zeleninu, napr. uhorky, reďkovku atď. Najlepší šalát pripravíte z čerstvej sezónnej zeleniny. Pridaním čerstvého syra získate zdroj kvalitných bielkovín. Pokiaľ sa vám nepodarí zohnať ovčí alebo kravský čerstvý syr, môžete ho nahradiť syrom ricotta.

Rizoto na španielsky spôsob

Podávanie Rizoto posypeme nakrájanou vňaťou z mladej cibuľky. Podávame. Rada Rizoto musí obsahovať dostatok tekutiny, aby nebolo suché. Ryža nesmie byť rozvarená. Arborio ryža je ideálna na prípravu rizota, pretože jej zrnká obsahujú veľké množstvo škrobu, ktorý sa postupne uvoľnuje počas varenia a výsledkom je krémové rizoto.

Teľacie rezne s gaštanovou omáčkou

Podávanie Do omáčky vmiešame gaštany. Teľacie rezne podávame preliate pripravenou omáčkou s prílohou podľa vašej chuti. Rada Do omáčky môžete pridať niekoľko lyžíc koňaku, čím dostanete netypickú, ale lahodnú chuť.

Teľacie kotlety na šaláte z rukoly a húb

Podávanie Podávame na tanieri, kde dáme najprv šalát, potom nakrájané teľacie kotlety a nakoniec posypeme hoblinami syra. Rada K teľacím kotletám sa najlepšie hodí kombinácia hríbov hliva, kuriatka a shitake. Môžete však použiť aj iné, podľa vašej chuti. Rukolu môžete nahradiť iným listovým šalátom.

Mäsové guľky s omáčkou

Podávanie Mäsové guľky podávame spolu s omáčkou a špagetami, ktoré posypame nasekanou čerstvou bazalkou. Rada Guľky môžu byť veľké ako orech alebo aj väčšie, podľa vašej chuti. Veľkosti však prispôsobte aj dĺžku pečenia.

Zeleninovo-syrový koláč

Koláč necháme trochu vychladnúť a nakrájame. Môžeme ho podávať teplý alebo studený. Rada Na prípravu tohto koláča môžete použiť aj lístkové cesto alebo jednoducho polejete dno pekáča olivovým olejom a pokryjete strúhankou.

Kuracie stehná v zamatovej omáčke

Podávanie Na tanier poukladáme stehná,prelejeme omáčkou. Pridáme varené zemiaky alebo inú prílohu podľa chuti. Takisto môžete pridať aj šalát zo sezónnej zeleniny. Rada Šalvia je plná aromatických vonných olejov. Takisto ju môžete dať pod kožu stehien, čo dodá mäsu vybranú chuť a vynikajúcu vôňu.

Rizoto s hubami

Rizoto posypeme nasekanou petržlenovou vňaťou a nastrúhaným parmezánom. Podávame. Malé tajomstvo Pri príprave rizota je veľmi dôležitá príprava zálievky. Táto zálievka sa pripravuje veľmi jednoducho. Použitie je široké, nie iba pri všetkých druhoch rizota (mäsové, rybie, zeleninové), ale aj pri ostatných jedlách, ktoré sa behom prípravy podlievajú.