Recepty

Recept na domáci popcorn

Ako pripraviť dokonalý popcorn bez spálených zŕn? Toto je jednoduchý domáci recept na popcorn.

Výroba popcornu doma môže byť zložitá. Nielenže chcete, aby sa vám vyšiel popcorn z čo najviac zŕn, ale chcete tiež zabrániť tomu, aby sa zrná na dne panvice pripálili.

Tento spôsob výroby popcornu nielenže vylúskne takmer každé zrnko, ale zároveň zabraňuje spáleniu zrniek.

Tento postup zabezpečí, aby sa zrnká popcornu pred puknutím zohriali na rovnomernú teplotu, čo má za následok oveľa menej nepopukaných zŕn (zvyčajne žiadne) a menej spálených zŕn.

Toping na popcorn

Chcete na popcorn niečo viac ako maslo alebo soľ? Skúste ho posypať strúhaným parmezánom! Údená paprika, výživné kvasnice, kajenský korenie, korenie na taco alebo kari sú tiež zábavné a zaujímavé posýpky.

Ingrediencie

 • 3 lyžice kokosového oleja alebo extra panenského olivového oleja
 • 115 g kvalitných popcornových jadier
 • 1 lyžica masla alebo viac podľa chuti
 • Soľ podľa chuti

Postup

 1. Rozohrejte olej: Olej zohrejte v hrnci s hlbokým dnom na stredne vysokej teplote. Ak používate kokosový olej, nechajte všetok tuhý olej rozpustiť.
 2. Do oleja vložte 3 alebo 4 popcornové zrná: Počkajte, kým popcornové zrná prasknú.
 3. Pridajte zvyšok popcornu: Keď prasknú, pridajte zvyšok popcornu v rovnomernej vrstve.
 4. Hrniec prikryte, stiahnite z ohňa a počítajte 30 sekúnd.
 5. Pri tomto spôsobe sa najprv olej zohreje na správnu teplotu a potom sa po 30 sekundách čakania všetky ostatné zrná zohrejú na teplotu blízku praskaniu, takže po opätovnom vložení na oheň prasknú všetky približne v rovnakom čase.
 6. Vráťte panvicu na oheň: Popcorn by mal čoskoro začať pukať a to naraz. Keď sa popcorn začne tvoriť, jemne potriasajte panvicou a pohybujte ňou sem a tam nad horákom.
 7. Keď sa praskanie spomalí na niekoľko sekúnd medzi jednotlivými prasknutiami, odstráňte panvicu z ohňa: Odstráňte pokrievku a popcorn okamžite vysypte do širokej misy.
 8. Na prázdnej horúcej panvici rozpustite maslo: Ak pridávate maslo, môžete ho ľahko rozpustiť tak, že ho vložíte do prázdnej, ale horúcej panvice.
 9. Popcorn posypte soľou podľa chuti.

Kategorie:

Recepty

© 2024 iVarenie.sk | Nakódoval Leoš Lang