Recepty

Vyhýbam sa žuvačke, ako sa len dá. Ako ju nahradiť?

Po žuvačke som nesiahla odkedy som mala fixný strojček pred pár rokmi. V prvý deň nasadenia strojčeka, som sa našťastie rozlúčila s touto hmotou. Vtedy som ešte nevedela, že to bolo našťastie a nadobro. Prežúvanie, ktoré bolo častokrát bolestivé, mi nerobilo dobre.

Nerobilo mi dobre ani zloženie ktorejkoľvek komerčnej žuvačky. Musí byť každému jasné, že s prírodou to nemá nič spoločné. Žuvačka je zmes rôznych chemických látok. Pri žužuvaní žujeme vedľajšie produkty rafinovanej ropy, plasty, parafín a podobne. Prežúvaním tejto hmoty spúšťame v našom tele oxidačné procesy.

Čím teda žuvačku bezpečne nahradiť?

Pokiaľ som v situácii, že si nemôžem umyť zuby (napríklad pri dlhom cestovaní, obchodné stretnutia atď.), viem, že svojim dychom si môžem byť istá jedine s ústnym sprejom AP-24. Pomôcť môže aj šťava z citróna, med škorica alebo mäta. Tieto alternatívy však bežne nenosím so sebou v kabelke.

Ak je to s vašim dychom o niečo horšie, v každom prípade nesnažte sa ho len prekryť, ale hľadajte príčinu. Nepríjemný dych môže predstavovať citlivý problém. Taktiež môže ísť o príznak závažného zdravotného problému. Ak je potreba, neváhajte riešiť svoj dych s odborníkom.

Želám všetkým svieži dych.

Kategorie:

Recepty

© 2024 iVarenie.sk | Nakódoval Leoš Lang