Recepty

Proteínové tyčinky

Výborná tyčinka plná semiačok, či orechov je ideálnym snackom nielen pre rýchle občerstvenie na cesty, ale aj ako skvelá podpora a energická lahôdka pri cvičebnom fitness pláne, do pracovnej aktovky, na výlet alebo na akúkoľvek príležitosť.

Domáce proteínové tyčinky možno konzumovať napríklad ako občerstvenie pri keto diéte. Táto diéta je všeobecne známa ako ketogénna diéta alebo jednoducho „keto“. Výrazným znížením príjmu sacharidov a zvýšením spotreby tukov sa telo v priebehu niekoľkých dní dostane do stavu ketózy.

Recept na 12 – 14 tyčiniek

Čas prípravy: 22 minút (10 minút príprava, 12-15 minút pečenie)

Potrebujeme:

  • 200 g sušených datlí alebo sliviek bez kôstky. Vynikajúca je už hotová datľová pasta
  • 200 g semiačok (zmes sezamových, tekvicových a slnečnicových) alebo obľúbených nasekaných orechov
  • 6 PL arašidového masla
  • 6 PL medu
  • 1 a 1/2 odmerky sušeného proteínu (cca 30 g). Pre tento recept sme použili Sunwarrior proteín
  • štipku soli

Datle v miske vymixujeme do kašovitej lepivej hmoty, alebo si ich nakrájame na malé kúsky a spracujeme rukami. Semiačkovú zmes opražíme približne 2 minúty na suchej panvici, kým neprevoňajú kuchyňu. Semiačka pridáme do misky spolu s 6 PL arašidového masla, 6 PL medu, proteínovým práškom a štipkou soli.

Všetko spracujeme do kompaktnej masy, ktorú potom rozprestrieme na plech na pečenie v hrúbke približne 0,5 cm do tvaru obdĺžnika. Pečieme v rozohriatej rúre na 170 stupňov 12-15 minút, alebo pokiaľ okraje nechytia zlatistú farbu.

Po vychladnutí nakrájame na 6 tyčiniek.

Skladujeme v chlade v potravinovej nádobe alebo zaváraninovom pohári. Vydržia čerstvé aj dva týždňe. Možno aj viac, ale to sa nám ešte nepodarilo zistiť.

Tip na polomáčané tyčinky: vo vodnom kúpeli rozpustíme  horkú čokoládu, do ktorej do polovice namáčame tyčinky. Dáme stuhnúť do chladničky.

Značky: Bezlepkové (B), Ideálne pripraviť deň vopred (DV),vegánske (V)*
*s použitím vegánskej čokolády

Kategorie:

Recepty

© 2024 iVarenie.sk | Nakódoval Leoš Lang